Stock code : FAIGW20025WG
This item should be dispatched in 2 working days
Our delivery details:
  • Same day dispatch when ordered before 1:30pm
  • Delivery tracking via DHL
The Faithfull FAIGW20025WG is a 200mm x 25mm vitrified grinding wheel suitable for use on most types of bench grinders. The general purpose grinding wheel can also be used for normal grinding of ferrous metals.
31.75mm
19.05mm
15.88mm
12.77mm
Supplied with bore reducing bushes and will fit bench grinders
Package Dimensions: 208 x 32 x 205mm
Package Weight: 1.73kg
Other Products within this Group
General Purpose Grinding Wheel 150 x 20mm White Medium